تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش چه تفاوتی دارد؟

تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش

در دنیای پیشرفته و عجیب امروزی، شما می‌توانید رد پای انواع تیرآهن را در تمامی سازه‌های کوچک و بزرگ مشاهده کنید. تیرآهن‌ها دارای انواع بیشماری هستند و هر کدام از آن‌ها متناسب با یک نوع سازه می‌باشند. تیرآهن هاش و تیرآهن معمولی، از انواع پروفیل و تیرآهن‌های پرکاربرد و پرفروش در بازار هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا با تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش بیشتر آشنا شوید.

تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش

تیرآهن معمولی چیست؟

تیرآهن معمولی، نوعی پروفیل از جنس آهن و فولاد است که از استحکام بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و قادر است مقاومت بسیار بالایی را در برابر فشار و ضربات بسیار سنگین از خود نشان دهد. به طور کلی تیرآهن‌های معمولی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. لازم به ذکر است که تیرآهن‌های معمولی طبق فرآیند نورد گرم تولید می‌گردند.

معرفی تیرآهن‌های بال پهن (هاش)

برای آن که بتوانید به بهترین شکل تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش را درک کنید، باید اطلاعات دقیقی راجع به ماهیت این دو تیرآهن داشته باشید. همانطور که از نامش پیداست، تیرآهن هاش دارای ظاهری همانند حرف H لاتین است. این نوع تیرآهن که با نام بال پهن نیز شناخته می‌شود، در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. لازم به ذکر است که این نوع تیرآهن بیشتر برای ساخت سازه‌های فراتر از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش

عمده تفاوت تیرآهن‌های معمولی با تیرآهن هاش، در سطح مقطع آن‌ها است. ظاهر تیرآهن معمولی تقریبا مشابه تیرآهن های هاش است با این تفاوت که لبه‌های تیرآهن معمولی کوتاه ترند. از دیگر تفاوت‌های تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش بال پهن ، می‌توان به متریال ساخت آن‌ها اشاره نمود. تیرآهن‌های معمولی اکثرا از متریال آهن تولید می‌شوند. اما تیرآهن‌های هاش از متریال آهن و فولاد تولید می‌شوند و استحکام آن‌ها نسبت به تیرآهن معمولی بسیار بیشتر است. لازم به ذکر است که تیرآهن‌های معمولی مطابق استاندارد IPN و IPE و تیرآهن‌های هاش طبق استاندارد IPN جهانی تولید می‌گردند. جالب است بدانید که تیرآهن هاش نسبت به معمولی در تحمل ضربات و پیچ خوردگی، مقاوم‌تر است.

تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش در نرخ روز

گرچه برخی از مواقع ممکن است وزن و ابعاد تیرآهن معمولی و هاش یکسان باشد؛ اما این امر بدان معنا نیست که قیمت این دو تیرآهن مشابه یکدیگر است. طبیعتا تیرآهن‌های هاش نسبت به معمولی از قیمت بالاتری برخوردار هستند. نوع ورق و متریال ساخت، از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن‌های معمولی و هاش است. به خاطر داشته باشید که نوسانات بازار تاثیر بسزایی را بر روی قیمت این دو نوع تیرآهن ایفا می‌کند.

تیرآهن هاش بهتر است یا معمولی؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از کاربران به وجود می‌آید، این است که تیرآهن هاش بهتر است یا معمولی؟ با توجه به تفاوت تیرآهن معمولی و تیرآهن هاش، می‌توان نتیجه گرفت که این دو تیرآهن برتری ندارند؛ گرچه تیرآهن‌های معمولی و هاش نسبت به یکدیگر کاربردهای متفاوتی دارند. اما به خاطر داشته باشید که این دو تیرآهن هر دو در صنایع مختلف و گوناگون نقش‌های پر رنگی را ایفا می‌کنند. ناگفته نماند که تیرآهن‌های معمولی برای سازه‌های کوچک و متوسط و تیرآهن‌های هاش در گریدهای مختلف برای ساخت ابرسازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تیرآهن هاش بهتر است یا معمولی

خرید تیرآهن معمولی و تیرآهن‌های بال پهن

تیرآهن معمولی و تیرآهن هاش را از کجا با قیمت مناسب و کیفیت عالی بخریم؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از کاربران مطرح گردد؛ امروزه مراکز فروش آهن آلات بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارند که در زمینه فروش انواع پروفیل و تیرآهن فعالیت می‌کنند. اما ممکن است برخی از آن‌ها قیمت‌های نجومی را برای تیرآهن معمولی و هاش در نظر بگیرند. از این رو، باید برای خریداری این نوع تیرآهن‌ها به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما، فروشگاه آرسینکو است؛ شما با مراجعه به آرسینکو، می‌توانید تیرآهن معمولی یا هاش را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت تضمینی به صورت حضوری یا آنلاین خریداری کنید و لذت ببرید. جهت خرید تیرآهن معمولی یا هاش به صورت آنلاین، باید واژه آرسینکو را در موتور جستجو گوگل جستجو کنید تا بتوانید وارد فروشگاه اینترنتی آهن آلات ما شوید. لازم به ذکر است که شما با مراجعه به آرسینکو، می‌توانید برای خرید تیرآهن هاش دست دوم نیز اقدام نمایید.

کلام آخر

همانطور که در قسمت‌های قبل ذکر شد، شما می‌توانید با دانستن تفاوت تیرآهن معمولی با تیرآهن هاش، از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. اما فراموش نکنید که برای خرید این نوع تیرآهن‌ها نباید به هر فروشگاهی مراجعه نمایید. برای خرید تیرآهن‌های هاش و معمولی با قیمت باورنکردنی، باید فقط و فقط به آرسینکو مراجعه فرمایید. البته پیش از انجام هر کاری باید با افراد متخصص و کاربلد مشورت کنید و از تجربیات آن‌ها استفاده نمایید.

sepehr kashoie
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *