میلگرد کلاف چیست و تفاوت آن با میلگرد ساده چه می باشد؟

میلگردها نقش بسزایی را در صنایع مختلف ایفا می‏‌کنند و از اهمیت بسزایی در افزایش استحکام سازه‏‌ها برخوردار هستند. میلگردها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‌‏ها مناسب یک نوع فعالیت می‌‏باشند. میلگردهای کلاف، از پر استفاده‏‌ترین انواع میلگردها در صنایع مختلف محسوب می‏‌شوند و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. در این بخش قصد داریم به شرح مشخصات، کاربرد و تفاوت میلگرد کلاف با میلگرد ساده بپردازیم پس با ما همراه باشید.میلگرد کلافدار

 

میلگرد کلاف چیست؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌‏آید، این است که میلگرد کلاف چیست؟ میلگردهای کلاف، نوعی میلگرد نرم محسوب می‏‌شوند که از خاصیت چکش خواری و خم شدگی بسیار زیادی برخوردار هستند. این نوع میلگرد از آلیاژ و متریال‏‌های مختلف همچون فولاد CK45 تولید می‏‌شوند. میلگردهای کلاف در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاومت بسیار بالایی دارند و به این سادگی‏‌ها نمی‏‌شکنند. لازم به ذکر است که متخصصان می‌‏توانند از این نوع میلگرد، در تمامی صنایع به بهترین شکل استفاده نمایند. البته برای آن که بتوانید از تمامی مزایای میلگردهای کلاف بهره‏مند شوید، بایستی آن‏‌ها را به طور دقیق در سازه نصب نمایید.

کاربردهای میلگرد کلاف

میلگردهای کلاف را می‌‏توان در تمامی صنایع مختلف از جمله سازه‏‌های بتنی عظیم مورد استفاده قرار داد. طراحی این نوع میلگرد به گونه‌‏ای است که متخصصان می‏‌توانند آن را به آسانی خم کنند، برش دهند و به قطعات فلزی دیگر همچون ورق MO40 جوش دهند. به طور کلی می‏‌توان از میلگرد کلاف در صنایع ساختمان سازی و تولیدات قطعات فلزی استفاده نمود. البته در نظر داشته باشید که این نوع میلگرد در ابعاد و اندازه‏‌های مختلفی با توجه به نیاز کاربران تولید می‏‌گردد.

1-صنعت ساختمان سازی

از مهم‏ترین کاربردهای میلگرد کلاف، می‏‌توان به ساخت اسکلت سازه‏‌های بتنی اشاره نمود. متخصصان از این نوع میلگردها به همراه میگلرد آجدار، برای افزایش استحکام سازه‏‌های بتنی و دیواره‏‌های آجری استفاده می‏‌کنند. علاوه بر آن، می‌‏توان با استفاده از میگلردهای کلاف میزان استحکام ستون سازه‏ها را چندین برابر افزایش داد.

کاربردهای میلگرد کلافدار

2-تولیدات قطعات فلزی

از دیگر کاربردهای میلگرد کلاف، می‏‌توان به ساخت سازه‏‌ها و قطعات فلزی اشاره نمود. امروزه در کارخانه‏‌های بزرگ، متخصصان برای تولیدات قطعاتی همچون سیم‌‏های برق و دکل، پیچ و مهره‏‌های کوچک و بزرگ، الکترودهای دستگاه جوش، میلگرد آجدار ، ساخت برخی از قطعات خودرو همچون فنر و سوپاپ و تولید سیم بکسل استفاده می‏‌نمایند.

تفاوت میلگرد کلاف با میلگرد ساده چیست؟

بسیاری از کاربران با این سوال مواجه می‏‌شوند که تفاوت میلگرد کلاف با میلگرد ساده چیست؟ میلگردهای کلاف، از شیارهایی برجسته برخوردار هستند تا بتواند در سازه‏‌های بتنی بدون لیز خوردن قرار گیرند. اما میلگردهای ساده دارای بدن‌ه‏ای صاف هستند و در صنایع مختلف دیگری مورد استفاده قرار می‏‌گیرند. علاوه بر آن، میلگردهای ساده بسیار سخت هستند و خمکاری آن‏‌ها بسیار دشوار است در حالی که میلگردهای کلافدار به آسانی خم می‏‌شوند و از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار می‌‏باشند.

تفاوت میلگرد کلافدار با میلگرد ساده

کلام آخر

همانطور که در بخش‌‏های قبل ذکر شد، میلگردهای کلافدار دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‏‌گیرند. اگر قصد خرید میلگرد کلاف را دارید، پیشنهاد می‏‌شود به وبسایت ما یعنی آرسنیکو مراجعه فرمایید تا بتوانید میلگردهای کلافدار را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه نمایید.

zmovassagh@gmail.com
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *